Tapahtumat

ILMOITTAUDU MUKAAN: MK Aamukahviseura 1.9.2026: Luova sisältö on uusi kohdentaminen – mikä pysäyttää kuluttajan vuonna 2026?

Tiistaina 1.9.2026 klo 8.30–9.00 MK Aamukahviseurassa vieraana Leena Lehti-Martikainen ja Maarit Nykänen (Otavamedia)

Harva toimija voi olla hiljaa maailmassa, jossa kaikki pyrkivät olemaan näkyvillä. Mutta voiko mediakentässä askeltaa ilman, että näkyvyys vaatii tarpeetonta huomiohuutelua? 

MK Aamukahviseurassa Leena Lehti-Martikainen ja Maarit Nykänen (Otavamedia) kertovat, millaiset luovat ratkaisut toimivat juuri nyt tutkitusti parhaiten ja pysäyttävät mediassa kuluttajan. Leena ja Maarit jakavat konkreettisia esimerkkejä onnistuneista kampanjoista ja samalla pohtivat, onko luova sisältö uusi kohdentaminen? 

Puolituntisen aikana käydään läpi ainakin näitä aiheita:
📍
Mikä kasvattaa kiinnostavuutta
📍 Millainen mainos pysäyttää kuluttajan?
📍 Onko luova sisältö uusi kohdentaminen

Lämpimästi tervetuloa mukaan!

Ilmoittaudu mukaan Lyytistä >>

------------------

MK Aamukahviseura on MarkkinointiKollektiivin tuotannon juontama virtuaalinen aamukahvihetki, jossa jaetaan inspiraatiota vaihtuvien vieraiden kanssa markkinoinnin asiantuntijoillle. Tarjolla on rentoa keskustelua markkinoinnin alan ajankohtaisuuksista, aiheista ja ilmiöistä. Katso tallenteita aiemmista Aamukahviseuroista.

Julkaistu 
25.8.2026
Tapahtumat
 -kategoriassa

Lisää 

Tapahtumat

 -kategoriasta

Katso kaikki

Tilaa uutiskirje ja saat tiedon tapahtumista, koulutuksista ja markkinoinnin työpaikoista ensimmäisten joukossa!

No spam ever. Read our Privacy Policy
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.